הוצאת הגפן עובדת על 10-8 פרויקטים בזמן נתון. באופן טבעי חלק מהפרויקטים קטנים וקצרים יותר מאחרים והשלמתם תלויה גם במימון.

הפרויקטים שלהלן נמצאים בשלבי הפקה שונים ואתם מוזמנים לעיין בהם. אנו מאמינים שה' הדריך אותנו להוציאם לאור למען קידום מלכותו בישראל. תמיכתכם בכל אחד מהפרויקטים האלה יכולה להשפיע על חייהם של אנשים פה בארץ.

Commentary to Jonah

פרשנות לספר יונה

מחבר: ברוך מעוז

נמצא בשלב: מוכן לדפוס

 

לתמיכה בפרויקט, לחץ כאן:

untitled

 

micah

 

פרשנות למיכה

מחבר: ברוך מעוז

נמצא בשלב: לפני תרגום

לתמיכה בפרויקט, לחץ כאן:

untitled

Matiu Henry Book Tehilim

פרשנות לתהילים, כרך ב

מחבר: מת'יו הנרי

פרשנותו הנודעת של מת'יו הנרי לתנ"ך ולברית החדשה, שיצאה לאור לראשונה בשנים 1710-1708, מספקת לנו היום פרשנות ממצה של התנ"ך כולו, ושל ספרי הבשורות ומעשי השליחים בברית החדשה.

בפרשנותו לספר תהילים מצביע מת'יו הנרי על המשיח ועל הדימויים והסמלים הרבים בכתובים המכוונים אליו. כתיבתו משקפת יראת כבוד עמוקה לאלוהים ואהבה עזה לדברו, ומתארת מערכת יחסים קדושה ומלאת חיים בין האדם לאלוהיו. הקורא יוכל ללמוד ממנו כיצד לנהל עם אלוהים מערכת יחסים המבוססת על יראת כבוד כלפי אלוהים מחד גיסא, ועל אהבתו, חמלתו וקרבתו של אלוהים מאידך גיסא.

כרך ב של פרשנות לתהילים כולל מזמורים עג – קנ.

נמצא בשלב: עריכה

לתמיכה בפרויקט, לחץ כאן:

untitled

The Testimony

"העדות", כרך ו'

הברית החדשה

התרגום של כל ספרי התנ"ך במסגרת פרויקט "העדות" הושלם בשנת 2013. לאחר חשיבה משותפת ותפילה, החליט צוות הגפן להמשיך את הפרויקט ולתרגם את הברית החדשה מיוונית לעברית מודרנית. תהיה זו טעות שלא להשלים את הכתובים כולם במסגרת הפרוייקט, אף על פי שקיימים תרגומים אחרים של הברית החדשה לעברית ששפתם נוחה לקריאה על ידי הצעירים. כמו כן, האיורים הצבעוניים של סדרת "העדות" העשירים בתוכן היסטורי ובמידע חזותי מייחדים את סדרת "העדות" משאר התרגומים הקיימים ובאים לעזור לצעירים לתפוס את תוכן הכתובים באופן חזותי.

נמצא בשלב: תרגום

 

לתמיכה בפרוייקט לחץ כאן:

untitled

One and Only Comfort

נחמה (מהדורה שנייה)

עיקרי האמונה המשיחית כפי שנוסחו בשנת 1563 בעיר היידלברג היו כלי ללימוד כתבי הקודש אשר מטרתו הייתה לאחד את המשיחיות בממלכה. עם הזמן הפך ה"קאטכיזם" לכלי שימושי בדרשות. זהו ביטוי נגיש ואישי של האמונה ועודנו פופולרי מאוד בקרב הקהילות הרפורמיות. "נחמה" היא הגרסה המודרנית של הקאטכיזם.

נמצא בשלב: עריכה

 

לתמיכה בפרוייקט לחץ כאן:

untitled

41FwbknxFkL._SX331_BO1,204,203,200_

פרשנות לאיגרת אל טיטוס

מחבר: ג'ון מקארת'ור

סדרת פרשנויות לברית החדשה של ג'ון מקארת'ור היא פרי עיטו של אחד הדרשנים הידועים והמנוסים ביותר של ימינו. הפרשנות מקיפה ושואפת לדיוק מירבי תוך ניתוח יסודי של ביטויים ומילות מפתח בכתובים. הסדרה עוזרת להבין את דבר האלוהים בצורה מלאה יותר ומעודדת את הקורא לחיים רוחניים עשירים.

הוצאת הגפן לקחה על עצמה את האתגר לתרגם את ספרו של ג'ון מקארת'ור לראשונה לעברית ומקווה להמשך פעולה עם המחבר והצוות גם בעתיד.

נמצא בשלב: הגהה

 

לתמיכה בפרויקט, לחץ כאן:

untitled

 

roberts_small

שירת חייו של רוברט

מחבר: מ.ה. קרלס-מוסה

 ביוגרפיה של רוברט מוריי מק-צ'יין, מטיף סקוטי שלא רק הטביע את חותמו בארץ הולדתו, אבל גם הביא את הבשורה לעם היהודי. מק-צ'יין יצא למסע מסוכן בצפון אפריקה, במזרח התיכון, והגיע לארץ ישראל. כתוצאה ממאמציו, הוקם הארגון להפצת האמונה המשיחית בקרב העם היהודי.

הספר נכתב לבני הנוער ויש בו הרבה תובנות מחייו של איש צעיר וקנאי לבשורה.

נמצא בשלב: מוכן להדפסה

לתמיכה בפרויקט, לחץ כאן:

untitled

images

מאות שנים של היסטוריה משיחית

מחבר: ארלי קרינס

נמצא בשלב: תרגום

לתמיכה בפרויקט, לחץ כאן:

untitled

template

פרשנות לאיגרת אל הרומים

מחבר: ברוך מעוז

נמצא בשלב: עריכה

לתמיכה בפרויקט, לחץ כאן:

untitled

images (1)

תיאולוגיה בסיסית:

מחבר: צ'ארלס ריירי

המחבר כתב את הספר עבור כל אחד שרוצה ללמוד את כתבי הקודש – קורא מן המנין או סטודנט לתיאולוגיה:

  • סקירה סיסטמטית של הדוקטרינות המרכזיות: אלוהים, דבר אלוהים, רוח הקודש, ישוע המשיח, שטן, חטא, ישועה, אדם, מלאכים, שדים, אחרית הימים וכו'
  • מילון מונחים תיאולוגיים
  • רשימת פסוקי מפתח ללימוד תיאולוגיה

נמצא בשלב: עריכה

 

לתמיכה בפרויקט, לחץ כאן:

untitled