החזון והשליחות

החזון

לראות את גוף המשיח גדל בבגרות רוחנית ובידיעת המשיח.

 

באלפיים השנה האחרונות תמיד נותרה בעם היהודי שארית של המאמינים במשיח, אבל גוף המשיח בארץ נוסד מחדש רק בעשורים האחרונים. אליעזר בן יהודה החייה את השפה העברית במחצית השנייה של המאה התשע עשרה ובתחילת המאה העשרים. מאז ועד 1948 עלו יהודים רבים לארץ אבותיהם, דבר שהוביל להקמת מדינת ישראל. אלוהים סלל את הדרך לשיקומו של עם ישראל, והחייאת השפה והארץ אפשרו לבשורה להתפשט בעצמה רבה בשפת התנ"ך – השפה העברית.

מסיבה זו, משנת 1974 פרסמה הוצאת הגפן ספרים רבים בשפה העברית הנוגעים לתחומים שונים של החיים המשיחיים. כיום מתמקדת ההוצאה בשלושה תחומי הוצאה לאור עיקריים: בישור, תלמידות ותיאולוגיה, והורים וילדים.

 

השליחות

להכשיר את הקדושים לעבודת השרות, לבנות את הקהילות בתחום הבישור ולעודד אותן לגדילה רוחנית.

 

"להַכְשִׁיר אֶת הַקְּדוֹשִׁים לַעֲבוֹדַת הַשֵּׁרוּת, לִבְנִיַּת גּוּף הַמָּשִׁיחַ, עַד כִּי נַגִּיעַ כֻּלָּנוּ אֶל אַחְדוּת הָאֱמוּנָה וְאַחְדוּת יְדִיעַת בֶּן-הָאֱלֹהִים, אֶל הָאָדָם הַשָּׁלֵם, אֶל שִׁעוּר קוֹמָתוֹ הַמָּלֵא שֶׁל הַמָּשִׁיחַ" (אפסים ד 13-12).

השליחות שלנו היא לתמוך בקהילות בישראל במילוי קריאתן לבשר וללמד. גם בתנ"ך וגם בברית החדש אלוהים קרא לנו ללכת ולבשר, כדי שאמת דבר ה' תשנה לבבות בכוח רוח הקודש. אלוהים משתמש בנו כדי בחסדו למשוך אחרים לישועה ותקווה. הנביא ישעיהו כתב: "מה נאוו על ההרים רגלי מבשר, משמיע שלום, מבשר טוב, משמיע ישועה; אמר לציון מלך אלוהיך" (נב 7). ישעיהו קרא לעם ישראל לבשר ולהכריז שאלוהי ישראל אכן מולך.

 את דברי הסיכום הנהדרים והמאתגרים האלה אמר ישוע לתלמידיו לפני שעלה לשמים: "ניתנה לי כל סמכות בשמים ובארץ. על כן לכו ועשו את כל הגויים לתלמידים, הטבילו אותם לשם האב, והבן ורוח הקודש, ולמדו אותם לשמור את כל מה שציוויתי אתכם. הנה אתכם אני כל הימים עד קץ העולם" (מתי יח 20-18).

ובכן, משימת הבישור ניתנה לקהילה.

הוצאת הגפן מחפשת דרכים לתמוך בקהילה במילוי משימה נפלאה זו להיות אור לעם היהודי ולעולם כולו.